PAYLAŞ

Yakın zamanda PKK propogandası yapmaktan hüküm giyen çalışan ve müdürü ile gündeme -pek de yeteri kadar olmayan derecede- gelen Hürriyet bu sefer de Fatih Çekirge ile devam ediyor. Aslında “yanlışlıkla” verilen Türkiye haritalarından bu yana sıkça yapılan şey tekerrür etti; çok da farklı birşey olmadı. Konu bu sefer güya Aktütün’e yapılan saldırı, amaç ise kamuoyunu bazı doğrular ile yanıltmak. Doğrular ile yanıltmak da nasıl olur ?

Aktütün karakoluna yapılan saldırı hakkında bir çok soru işareti ve bir çok cevap ortada dolanıp duruyor. Birileri ortadaki şeyin savaş olmadığını iddia ededursun, dörtbir yandan; içten dıştan savaş ortamındaki bütün psikolojik eylemler gerçekleştiriliyor. Bunlardan biri kasıtlı yanlış bilgilendirme (hani şu dezenformasyon denen şey) ile bilgi kirliliği yaratmak ve aklı başında olanların dahi düşüncelerini karar verebilecek merkezden uzaklaştırmak. İnsan kendi karar veremeyince en çok güvendiğinin kararına riayet eder.

Çekirge yazısında bir sıçrıyıor bir sıçrıyıor sormayın. Köşesinde nasıl da zıp zıp zıplıyor. Zııııp teröre askeri müdahale çözüm değil. Zıııııp boşuna bu harekat marekat. Zıııııp barzani de talabani de diyor ama sesi gelmiyor (sizin borazan yeter aslında dünyaya duyurmak için). Zııııp Amerika her zaman doğru yapar, doğru söyler. Zıııııp buna rağmen bizde herkes yalan söyler. Zııııp barzani karadan havadan girdiniz daha ne istiyorsunuz diyor, yapmayın ayıptır. Zııııp PKK hala gençleri dağa çıkarabiliyorsa önce bunu düşünmek lazım.

Yahu ne utanmazlıktır bu ? Halk nasılsa düşünemez değil mi terörle mücadelenin ekonomik, sosyal, askeri; nitekim çok yönlü bir mücadele gerektirdiğini. 

Halk düşünemez değil mi 17 can daha soğumadan senin burada Kuzey Irak’taki kampların bombalanmasını tartışmaya açtığını.

Halk bilmez değil mi bu PKK terörünün uluslararası taşeron terör olduğunu, Kürtle mürtle alakası olmadığını.

Köşelerinizden utanmadan sıkılmadan yazabildiklerinize hayret ediyorum. Yani Fatih Çekirge şunu mu diyor ;

Bu askeri operasyonlar gereksiz, ellemeyin pkk.yı. Masaya oturun, teröristbaşıyla da masaya oturun, oturun yeter ki…sağa sola gitmeyin. Bak devletin kendisini muhattab alması için can atan onlarca hain kişi ve odak var. Biriyle oturun masaya işte.

 

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu ekleyin
Buraya adınızı yazın