PAYLAŞ
Ermenilerin Çocukların Derisini Yüzdüğü Katliam Soykırım
(Son Güncelleme: 24 Şubat 2013)

 

Hocalı’nın kasaba olarak Hakka yürüyüşünün belgeselleşmiş hikayesini, yayınlanmış video-mülakat üzerindeki metinden alarak buraya aktarıyorum. Gönül yalnız hikayesine bile dayanamıyor, paylaşmaktan üzüntü duyuyorum… Ancak beynimizin yalan-dolanla doldurulduğu, tevbe etmeyen teröristin insan ilan edildiği, atamızın, dinimizin, kimliğimizin hakaretler karşısında tebessüm ve saygı(!)yla boyun eğdirildiği, gerçeklerin de işte bu insancıl-barışçıl-küresel politikalarla üzerinin örtüldüğü zamanda, bazı işin aslından haberdar olmamız için internet üzerinde bir not düşme gereğinden kaçamıyorum.

Ermeni askerlerinin Hocalı katliamı sırasında korkunç bir olay yaşandı. Ermeni doktor Zori Balayan, Azeri bir çocuk üzerinde akıl almaz bir deney yaptı. Çocuğun derisini diri diri yüzdü.

Zori Balayan, vahşi deneyini tıbbi bir titizlikle gerçekleştirdi. Notlar aldı, derisi yüzülen bir insanın ne kadar yaşadığını hesapladı. Sonra, dünyada belki ilk kez kendisinin yaptığı bu cani deneyin sonuçlarını, hiç çekinmeden kitabında yazdı.

Azeri doktorun sözünü ettiği kitabın adı, Ruhumuzun Canlanması… İnterpol tarafından kırmızı bültenle aranan Zori Balayan, o işkenceyi kitabında gururla itiraf ediyor.

“Askerlerimiz 13 yaşında bir Türk çocuğunu pencereye çivilemişlerdi. Başından, sinesinden ve karnından derisini soydum. Saate baktım, Türk çocuğu yedi dakika sonra kan kaybından öldü. Türk çocuğuna yaptığım bu işkencelerden dolayı kendimi rahatsız hissetmedim. Ruhum halkımın yüzde birinin bile intikamını aldığım için sevinçten gururlandı… Akşam aynı şeyi üç Türk çocuğuna daha yaptık.”

Ermeni doktorun akıl almaz deneyini, azeri meslektaşı Profesör doktor Mubariz Allahverdiyev duyurdu dünyaya. Allahverdiyev, Azerbaycan Üniversitesi Tıp Fakültese’nde anatomi uzmanı.

Katliam günü bütün ailesi Hocalı’daydı. Haberi alır almaz Bakü’den Hocalı yakınındaki Ağdam’a gitti.
Yaralıları, işkenceyle öldürülen 613 cesedi tek tek gözleriyle gördü.

Mubariz Allahverdiyev, uzmanlığı gereği sürekli kadavralarla çalışıyordu. Ancak o gün gördüğü cesetler karşısında, o bile dehşete düştü.

Allahverdiyev, Ermeni doktorun yargılanmasını talep ediyor. Çağrısı, bütün dünyaya.
Tek isteği, hayvanlara bile reva görülemeyecek bu işkencenin cezasız kalmaması.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu ekleyin
Buraya adınızı yazın