PAYLAŞ
Joomla! 1.5.12 ile TinyMCE hatası
(Son Güncelleme: 18 Şubat 2017)

Joomla! 1.5.12 sürüm ile birlikte gelen TinyMCE yazım düzenleyiciyi güncelleme sonrası göremiyor musunuz ? Eğer düzenleyici özelliklerinden sıkıştırılmış sürümü tercih ediyorsanız bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Sorun muhtemelen TinyMCE hatası ve muhtemelen yeni sürümde düzeltilecektir. Bir Joomla hatası olduğunu sanmıyorum. Yine de rapor ederek bunu öğreneceğiz.

Eğer siz de aynı hata ile karşılatıysanız yapmanız gereken şey, uygulama eki ayarlarına girerek Sıkıştırılmış Sürüm özelliğini kapatmak. Sıkıştırılmış sürüm açıkken bazı seçeneklerde hata vermeksizin kaybolan yazım düzenleyici özellikleri, bazı seçenekler kullanıldığında ise hata veriyor.

Sıkıştırılmış Sürüm seçeneği, internet explorer ile çalışmamasına rağmen diğer tarayıcıları kullanan site yöneticileri için, içerik giriş ve düzenleme ekranının daha hızlı yüklenmesini sağlıyor. Böylelikle yazım düzenleyicinin bir çok özelliğini açarak normal sürede yüklenen bir içerik giriş ekranı kullanabiliyorsunuz…en azından öyleydi.

Hatayı joomlacode üzerinden rapor ettim. Bakalım netice ne gelecek.

Bu arada, Joomla! sürümlerinde varsayılan olarak gelen TinyMCE yazım düzenleyiciyi kullanmayanlar ya da bu düzenleyicinin özelliklerinden Sıkıştırılmış Sürüm özelliğini açmamış olanlar hatayı farketmedi. Endişelenmelerine de gerek yok.

 

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu ekleyin
Buraya adınızı yazın