PAYLAŞ
Android N Çıkış Tarihi Android 7.0

9 Mart’da Developer Preview ile ilk sınırlı yayına çıkan Android 7.0 ya da ilân edilen ismiyle Android N için genel yayına çıkış tarihi 2016’nın 3. çeyreği olarak belirtiliyor. Her ay ya da en çok 6 haftada bir yeni bir test sürümü çıkarmayı planlayan Google, Android N Çıkış Tarihini merak edenler için şimdilik 2016 Temmuz ayından sonrasını işaret ediyor.

Android 7.0 Çalışma Takvimi

Şimdiye kadar 2 sürüm çıkartan Google, ilk defa alpha seviyesindeki sürümü geliştiricilerin kullanımına yönelik olarak 9 Mart’da yayınladı. Ardından geçtiğimiz ay kapalı beta seviyesinde yeni bir test yayınına çıkan Google böylece Developer Preview 2’yi yayınlamış oldu. İlk kararlı sürümü de sayacak olursak toplamda 5 sürüm ile testlerini tamamlayıp 6. sürümde stabil olmayı hedefleyen Google, bunun için ise henüz kesin bir çıkış tarihi vermiş değil.

Developer Preview 2 tarihine bakarsak, ikinci beta güncellemesi olan Preview 3 için Mayıs ortasından sonuna kadar uzanabilecek bir süreç ortada görünüyor. Ardından gelecek Preview 4 ve 5 sürümerinde daha çok eski sürümlerle uyum konularında çalışmalar olması bekleniyor. Preview 4’den itibaren Android N işletim sistemine sahip cihazlarla uyumlu uygulamalar GooglePlay üzerinde yayınlanmaya başlanabilecek. Preview 5 tamamen kararlı sürüm öncesi son rütüşleri yapma amacını taşıyor. Geliştiriciler için Android N bu konuda çalışma yapacak olanlara gerekli doküman ve araçları sağlıyor.

Android N Çıkış Tarihi

İşler yolunda giderse Google Android N çıkış tarihi 15-30 Ağustos 2016 arasında olacaktır. Bu zamana kadar 4 ila 6 haftada bir yukarıda adını andığımız sürümlerle çıkışa hazırlık testleri yapılacak.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu ekleyin
Buraya adınızı yazın