PAYLAŞ
Asus Zenfon 3 Hakkında Bilgiler
(Son Güncelleme: 20 Mayıs 2016)

2015 yılında çıkan “amiral gemi” ZenFone 2 ile beklenenden büyük ilgi gören Asus, devamında ne yapacağına dair de artan bir beklentiyle karşı karşıya. Asus’un yeni modelinde birçok konuda ilke imza atması bekleniyor. Bu dönem içerisinde farklı Asus ZenFone 2 tasarım ve versiyonları çıkartan marka, insanların ZenFone 3 ile ilgili meraklarını ve isteklerini bastıramamıştı.

ZenFone 2’de bulunan yüksek özellikler ve buna rağmen ekonomik fiyatı, aslında Asus takipçilerinin Asus’un her ürününde yakından bildiği bir marka tarzı da diyebiliriz. Asus, pek çok ürünü rekabet ettiği diğerlerinden uygun bir alım imkanıyla sunmasıyla meşhur. Rekabet ettiği derken, Asus’un herhangi bir alanda alt sınıf ürünlerle rekabet içinde olmadığını belirtmek lazım.

Asus Zenfone 3 Ne zaman Çıkıyor

Merakla beklenen Asus ZenFone 3 için tanıtım tarihini açıklamış, basın tanıtımı için gönderilen davetiyede 30 Mayıs günü telefonun basına tanıtılacağı duyurulmuş. Açıkçası masaüstünde bir Asus kullanıcısı olarak henüz geçemediğim mobil telefonları gerçekten de beni yüksek derecede cezbediyor. Belki de Asus ZenFone 3 piyasaya 4GB ram, 2,5 GHz işlemci ve üst düzey bir grafik işleme kabiliyeti ile çıktığında karar vermemi kolaylaştırır.

Asus ZenFone 3 Özellikleri

Geçtiğimiz günlerde piyasaya ZenFone 3 olduğu ileri sürülen resimler “sızdırılmıştı”. Burada telefonun 5,5” ekrana sahip bir model olacağı ancak 5,9“ boyutunda deluxe modelinin de olacağı anlaşılmıştı. Bunların yanında ZenFone 3 ile gelen haberlerde işlemci olarak Qualcomm ile çalışacağı söylenmişti. Ancak yayınlanan basın davetiyesinde İntel logosu Asus logosu ile yan yana durmakta. Bu konuda da kafaların biraz karışmasına sebep olan Asus merakla beklenen telefonun tüm özelliklerini ve kendisini 30 Mayıs günü basın tanıtımı ile açıklayacak.

Telefonda Asus’un ilk defa parmak izi okuyucu kullanacağı, 5,5″ – 5,9″ aralığında ekrana sahip olacağı, USB Type-C portu olacağı, 4GB Ram barındıracağı, ana kamerada 16 veya 21 Mp, ön kamerada 8 veya 13 Mp kullanması bekleniyor.

Asus ZenFone 3 Fiyatı

Asus, akıllı telefon pazarlama stratejisini performansın fiyata oranının yüksek olacağı bir sunum şeklinde olduğunu daha evvel açıklamıştı. Bu, Asus’un genel satış kimliği aslında. Akıllı telefonlarda da yüksek özellikleri erişilebilir fiyatlara sunacaklarını teyid ettiler. Hatta bu sebeple Zenfone 2’de USB Type-C portu bulunmadığını bile söylemişlerdi. Bu durumda Asus ZenFone 3 için bir tahminde bulunmak gerekirse Türkiye fiyatının da çok yüksek olmayacağı ve pazardaki duruşunu muhafaza edeceğini söyleyebiliriz. Asus ZenFone 3 fiyatı 1.750 TL ile 2.250 TL arasında olabileceğini düşünüyorum. Tabii bu sadece “şimdilik uydurulmuş” özellikler çerçevesinde bir tahmin.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu ekleyin
Buraya adınızı yazın