PAYLAŞ
World of Warcraft Wrath of the Lich King
(Son Güncelleme: 18 Şubat 2017)

World of Warcraft’ın yeni genişleme paketi Wrath of the Lich King, 12 Kasım akşamından itibaren piyasaya verildi.  Dünyada 11 milyondan fazla oyuncu sayısına ulaşarak alanındaki rekora sahip World of Warcraft’ın yeni genişleme paketini, Türk kullanıcıları da dünya ile aynı anda dün geceden itibaren satın almaya başladı.

Oyun aynı zamanda Türkiye’de bir ilk uygulama ile geceyarısı dağıtılmaya başlandı. 12 Kasım (dün) Çarşamba gce saatler 24.00 dediğinde WOW WLK piyasaya sürüldü. Gece açılışı İstanbul’da Bimeks Teknoport, D&R Etiler, Elektroworld Viaport, MediaMark Ümraniye ve Teknosa Beylikdüzü, Ankara’da D&R Tunalı Hilmi, İzmir’de ise D&R Forum Bornova’da gerçekleşti. Standart genişleme paketi 35 YTL olan WOW Wrath of the Lich King özel koleksiyon paketi ise 80 YTL’ye satılıyor. Özel koleksiyon paketi içeriğinde şunlar bulunuyor:

 

  • The Art of World of Warcraft: Wrath of the Lich King, oyundan daha önce görülmemiş çizimler içeren 208 sayfalık bir kitap.
  • Özel oyun için hayvancığı: Frosty, bebek buz ejderi.
  • Oyunun geliştiricileriyle bir saatin üzerinde röportajlar, yönetmen yorumuyla Wrath of the Lich King giriş filmi gibi içeriklere sahip sahne arkası DVD’si.
  • Oyundan 21 destansı şarkının yanı sıra özel bonus şarkılar da içeren resmi soundtrack CD’si.
  • Üzerinde yeni Northrend kıtasını bulunduran mouse pad.
  • İki World of Warcraft Kart Oyunu March of the Legion™ başlangıç destesi, ayrıca yalnızca Koleksiyon Versiyonunda bulunacak iki özel kart. (Koleksiyon içeriği için hurriyet.com.tr referans alınmıştır.)

 

Google’da konu hakkındaki haberleri aradığımda ihlas.net.tr haberi dikkatimi çekti. Zira haberde fiyatlar daha farklı aktarılmış. Ayrıca kuyruklardan ve mağazalara müşterilerin gece onarlı gruplar halinde alındığından, bu sebeple kuyruklar oluştuğundan bahsetmiş. İlginç geldi. Haber şöyle:

 

Bilgisayar oyunu için saatlerce kuyruk beklediler

World of Warcraft’ın yeni eklenti paketi Wrath Of The Linc King’in satışı için, İstanbul, Ümraniye’deki Media Markt’ önünde yüzlerce kişi saatlerce sıra bekledi. Dünya çapında 11 milyondan fazla kullanıcısı olan World of Warcraft’ın, gece gerçekleştirdiği satışla bütün oyun severler aynı anda World of Warcraft’ın yeni sürümüne sahip oldu. Oyuncuların aylık ücret ödediği ve korsan versiyonu bulunmayan bu ürünün Türkiye’de de yüksek satış rakamlarına ulaşması bekleniyor.

Milyonlarca kişinin oynadığı World Of Warcraft’ın Wrath Of The Linc King eklenti paketi, tüm dünya ile birlikte aynı anda gece yarısı Ümraniye’deki Media Markt mağazasında satışa sunuldu. Oyunun satışa çıkacağını öğrenen yüzlerce kişi, saatler öncesinden mağaza önünde kuyruklar oluşturdu. Yanlarında getirdikleri yastıklara oturan oyunseverler, sıkılmamak için kendi aralarında oyun oynayarak, zaman geçirdi. Oyuncuların merakla beklediği ek paketin satışı için İstanbul genelinde 3 mağaza, gece yarısı 00.00’da kapılarını açtı. 10’arlı gruplar halinde mağazaya alınan oyuncular, 80’er YTL karşılığında Wrath Of The Linc King’in sahip oldu. Sınırlı sayıda gelen World of Warcraft’ın koleksiyon serisine sahip olmak isteyenler ise 170 YTL ödedi. Oyunu ilk sıraya giren ve ilk olarak almayı başaran Alkım Pınar, “Warth of the Linc King” oyununu aldıktan sonra market girişindeki dev oyun afişini alarak evine gitti. Pınar, “Saatlerdir sırada bekliyorum. Bu afiş benim hakkım. Bu oyun için bu kadar saat beklemek manyaklık” dedi. Daha sonra vatandaşlar 10’arlı guruplar şeklinde oyunlarını aldı. Açılış saatinde kuyruk biraz daha uzadı.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu ekleyin
Buraya adınızı yazın