PAYLAŞ
Joomla 1.7.1 tr-TR Türkçe Yayınlandı

Joomla! geliştirici ekibi dün akşam Joomla! 1.7.1 sürümünü yayınladı. Yaklaşık 1 haftadır beklediğim sürüm akşam saatlerinde gelmiş oldu. Ben de gece Türkçesini paketledim. Joomla! 1.7.1 bir güvenlik sürümü olarak yayınlandı. 3 adet orta seviyede güvenlik düzeltmesi ile birlikte 100 civarında hata düzeltmesi içeren sürüm, 1.7 kullanıcılarının kolaylıkla güncelleme yapacağı ilk sürüm olma hüviyetini taşıyor. Sisteme bir yeni modül de eklendi; Çoklu Dil Durumu modülü. Artık Joomla varsayılan paket olarak çok dilde yayına daha uygun hale gelmiş oldu. Sistemi tek tıkla güncelleyebilir, bunun yerine Türkçe olarak uzaktan güncellemeyi tercih edebilirsiniz.

Joomla 1.7.0 İçin Güncelleme

Güncelleme yapacak olan 1.7.0 kullanıcıları için 1.7.1’e tek tıkla güncelleme şeklinde geçeceklerin bilmesi gereken bir şey var ki; güncelleme çekirdek üzerinden yapıldığından dil tarafında eksik kalacaksınız. Bunun yerine, vereceğim Türkçe yamayı uzaktan kurarsanız sisteminiz Joomla 1.7.0 Türkçe’den Joomla 1.7.1 Türkçe’ye güncellenmiş olacak. Eğer 1.7.0’ı Türkçe kullanmadıysanız, normal şekilde tek tıkla güncelleme yapıp, ardından aşağıdaki Türkçe dil kurulum paketini kullanmanız da yeterli olacak.

Bu seride dilde çokça değişiklik bulunduğundan, güncelleme yaptığınızda eski 1.7.0 dil dosyalarınız yetersiz kalacaktır! Dil güncellemesi yapmayı unutmayın.

Joomla! 1.7.0 Türkçe Kullanıcıları İçin

Bu güncelleme yaması adresini, eklenti kurulum sayfasında Adresten Kur alanına kopyalayarak Kur düğmesini kullanın:

http://joomlacode.org/gf/download/frsrelease/15791/68429/Joomla_1.7.0_Joomla_1.7.1-Stable_tr-TR_YAMASI.zip

Dilerseniz paketi indirip masaüstünden göstererek (klasik eklenti kurulumu) de güncelleme yapabilirsiniz.

Güncelleme için bu yeterlidir.

Joomla! 1.7.0 Orijinal Sürüm Kullananlar İçin

Yukarıdaki yama ile ya da yönetim merkezinizdeki güncelleme alnında bulunan 1.7.1 güncellemesini tek tıkla kurduktan sonra, aşağıdaki adresi Adresten Kur alanına kopyalayarak ya da dosyayı indirip masaüstünden normal eklenti şeklinde kurarak Türkçe güncellemenizi tamamlayın.

http://joomlacode.org/gf/download/frsrelease/15791/68430/tr-TR_joomla_lang_full_171.zip

Joomla 1.7 Türkçe Paketleri

Verdiğim Türkçe paketler Joomla Portalı tarafından yayınlanmaktadır.

Tüm sürümleri geçmişlerle birlikte takip etmek için: JoomlaCode Türkçe Joomla Projesi

Güle güle kullanın.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu ekleyin
Buraya adınızı yazın