PAYLAŞ
Joomla 1.6.0 Beta

Uzun süredir beklenen, son olarak kendisinden Kasım 2009’dan bu yana haber alınamayan Joomla! 1.6.0 Beta ilk paketi yayınlandı. Joomla!’nın yeni bir sayfa açtığı 1.0 süürmlerde erişim kontrol sisteminden (access control system) semantik katmanlara (semantic xhtml layouts), sınırsız alt kategorilerden (tree category system) tek tıklamayla eklenti güncelleme sistemine (one-click extension updates) kadar bir çok yenilik, Joomla! tercihinize daha çok güvenmenizi sağlayacak.

 

Nihayet yeni web motorumuz 1.6 Beta ile tanıştık. Joomla! 1.6.0 Beta1 olarak yayınlanan paket, bu serinin ilk ciddi paketlemesini oluşturarak Joomla! ve İYS (CMS) sistemleri arasında yeni bir dönemi tamamlayacak nitelikte gözüküyor. Yeni dönemden katım bildiğiniz gibi Joomla!’nın kendini bulduğu 1.5 ile başlayan dönemdi.

Joomla! 1.6 sürümleri halen deneme paketleri seviyesinde olduğundan, gerçek yayınlarınız için kullanmanız önerilmez. Bununla birlikte en kısa zamanda en azından yerel sunucunuz üzerinde Joomla! 1.6 paketini kurarak yenilikleri denemeniz çok önemli. Zİra Özellikle yeni eirşim kontrol sistemi üzerinde tecrübe edinmeniz zaman alabilecektir. Bu seri ile gelen özellikleri olduğu gibi kullandığınızda sadece bazı yeni özelliklere sahip olacak, tam kavradığınızda ise Joomla! 1.6’nın gerçek gücüne sahip olacaksınız.

Joomla! 1.6.0 Beta 1 sürümünü hemen indirmek için kullanacağınız paket türüne göre aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

 

Resmî Duyuru Konusu:

http://www.joomla.org/announcements/release-news/5275-joomla-16-beta-now-available.html

 

Güle güle deneyin, keyifle kullanın.

 

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu ekleyin
Buraya adınızı yazın