Ana sayfa Joomla Uzmanı

Joomla Uzmanı

Joomla UzmanıBir Joomla Uzmanı olarak, Joomla! ile ilk sürümünden bu yana ilgilendiğimi rahatlıkla söyleyebilirim. Yıl 2005 idi. Daha evvel Mambo projesini yürüten çekirdek ekip, marka sahibi olan şirketin ürünü ticari bir ürün haline dönüştürme isteğine baş kaldırarak, tamamıyla aynı olan Joomla!’yı çıkarmak üzere projeden ayrıldılar.

Mambo’nun, daha sonraları Joomla!’nın da kullanacağı GPL türündeki lisansı buna müsaade ediyordu çünkü. Biz de Mortgage Bankası projesinde tanıştığımız Mambo’dan bu ekip ile birlikte Joomla!’ya geçmiş olduk.

O zamanlar hobi seviyesinde olan CMS ilgim, Mambo’dan Joomla!’ya geçişi içeren ilk büyük tecrübeyi edinmemle yavaş yavaş ticari bir ilgi halini almaya başladı. Bu aynı zamanda daha sonraları yüzlercesini hazırlayacağımız görsel derslerin ve onbinlercesini cevaplayacağımız soruların da belki ilkiydi.

JOOMLA! PROFESYONELİ

Zaman içinde Joomla! projesi tarafından akredite olduğumuz Türkçe Çevirilerini, ardından gelen ikinci uzun dönemi de varsayarasak 7-8 sene kadar bir süre devam ettirdim. Bu esnada bir ekip ile çalışmaya gayret ettim.

Joomla 3 sersinin ilk Türkçe çalışmalarını da Joomla projesine böylece teslim ettik. Ondan sonra çekirdek çevirisi yapmadığımı söyleyebilirim.

Yaklaşık 10 seneyi bulmuş olan Joomla! maceramız, MJ Türkiye ile başlayıp, daha sonra kendi kurduğumuz CMSTÜRK forumları ve ardından da Joomla.gen.tr portal ve yan siteleri ile devam etti. 10 senelik bu süreç, Türkiye’de ilk Joomla! kitabını Pusula Yayıncılık’dan 2008 yılında çıkartmamızla taçlandı.

Bu projelerin lider kadrosunda yer almakla birlikte naçizane Joomla Derneğinin de Kurucu ve Başkanlık görevini yürüttüm. Bununla birlikte Türkiye’de düzenlenen Joomla Sohbetleri ve Joomla Günleri organizasyonlarının da yönetiminde yer alarak, aktif bir şekilde organize ettim.

JOOMLA! TASARIMI, JOOMLA! EĞİTİM KURSU

Seneler boyu Joomla üzerinde hazırladığımız görsel (resimli-videolu), sesli ve yazılı dersler, kurumlarda profesyonel olarak sunulmuş yüzyüze dersler, forumlarda verilmiş onbinlerce cevap ve anlatımlar, genel paylaşıma açılmış ya da yalnızca müşteri projelerine has hazırlanmış irili ufaklı eklentiler, tasarım çalışmaları ve paketlenmiş joomla temaları, hazırlanan ve yönetilen yüzlerce Joomla! web sitesi, çoğu daimi olan 100’e yakın kişisel, yüzlerce ekip müşterisi ile Türkiye’de Joomla Uzmanı olarak kabul edilebilecek kişiler arasında ilk akla gelenlerden olduğumuzu söylersem lütfen bunu kibir olarak algılamayın.

  • Web çalışmanızı ciddiye alıyor, gerçek profesyoneller peşinde koşuyorsanız,
  • Joomla! üzerinde yüksek tecrübe ve birikim sahibi bir uzman arıyorsanız,
  • Güvenilir bir Joomla! web yönetmenine ihtiyaç duyuyorsanız,
  • Çözüm sıkıntısı yaşamayacağınız uzun vadeli projeler planlıyorsanız,
  • Bugün yaptığınız çalışmayı ve uzmanı yarın da bulmak istiyorsanız,
  • Müslüman ve belirli hassasiyetleri olan bir web yönetmeni arıyorum diyorsanız,
  • Kurumsal ya da kamu yararı üreten bir proje geliştirmeyi planlıyorsanız,
  • En önemlisi; bir işin tamamını, belirli bir süre (6 ay, 12 ay gibi) devam edecek danışmanlık hizmeti ile birlikte ihale etmeyi düşünüyorsanız,

Benimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Dönemsel danışmanlık içermeyen talepleri kabul edemiyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu ekleyin
Buraya adınızı yazın