PAYLAŞ
Joomla! 1.6.0 Beta 12 Türkçe
(Son Güncelleme: 18 Şubat 2017)

15 günlük aranın ardından Joomla! 1.6 serisindeki yeni Beta sürümü olan Joomla! 1.6.0 Beta 12 sürümünü birkaç saat evvel duyurdu. Yine dil dosayalarında bazı yer değişiklikleri, yeni eklenen dosyalar ve özelliklerle ilgili bazı değişiklikler dikkat çekiyor. Joomla! 1.6 serisinde içeriklerinide dil etiketlemesi ile çok dilli yayınyapabileceğinizden daha evvel bahsetmiştik. Bu özellik geliştirilerek, sitenin varsayılan dilini belirlemeniz ve hatta dilerseniz site dilini –JoomFish‘te olan özellik gibi- tarayıcı dil ayarından tanıyarak otomatik seçtirmek gibi seçenekler de geldi. İlgili uıygulama ekinden ayar yapabilirsiniz. Ayrıca erişim ile ilgili kavramlar ikinci sefer değiştiriliyor.

Forum ile birlikte paylaşıyorum bu sefer paketi. Biri önce diğeri sonra değil. Biraz rahatsız olduğum için aslında tereddüt ettim. Sadece dil farklılıklarını kontrol ederek gidermem 3 saatten fazla zamanımı aldı. Yine de bazı yerlerde hata yaptım mı acaba diye çokça dönüp bakmam gerekti. Çünkü grip biraz bastırdı diyebiirim çalışmaları.

Beta 12 sürümde 52 düzeltme yapılmış. Birkaç sefer talep etmeme rağmen hep gözden kaçan bir diziyi de sonunda dil dizisi olarak eklemişler. Kurulumda kalan tek İngilizce kelime da bu şekilde düzeltilebilir oldu ve düzelttik tabii. Artık paketi indirip değişikliklere bakabilirsiniz. Ayrıca Joomla! 1.6.0 Beta 13 sürüm 1 Kasım 2010 günü yayınlanacakmış.

Geçen sürümde buradan ayna indirme yapmaya karar vermiştim ama bir konu bile açmak zorken ayrıca dosya alanına dosya girişi yapmak ve bir de diğer bölümde konu açmaktan vazgeçtim. Bağlantıları doğrudan forumda eklediğim yerden veriyorum. Ancak dosya indirme bağlantıları direkt indirme bağlantılarıdır; sağda solda dolaşmanız gerekmez.

Joomla! 1.6.0 Beta 12 Türkçe Tam Sürüm (son sürüm) İndir >>>
(MD5CHECKSUM c1b6acf0cced19ae399bee4c37f74044)

Forumdaki Duyuru Konusuna Bak >>>

Joomla! 1.6 Kurulum Dersine Bak >>>

 

Güle güle kullanın.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu ekleyin
Buraya adınızı yazın